לימודי קבלה למתקדמים

האם לכל אחד מותר ללמוד קבלה ?

כל המקובלים הגדולים של האומה היהודית קובעים באופן חד משמעי שלימוד הקבלה הכרחי וכל בר דעת יכול לעסוק בה, במיוחד בדור בו אנו חיים שבו הכלים הנפשיים של כל אחד ואחת מאתנו הפכו גסים ועבים ומונעים מהציבור יכולת להשיג את המציאות הרוחנית והכלים התודעתיים שקיימים באדם ולהתפתח ברמתו הרוחנית לכדי השגות ממש.

עוד מתקופת בית ראשון ושני עסקו רוב העם בלימוד הקבלה וההתפתחות הרוחנית עד כדי השגת רוח הנבואה. בתי הספר נקראו: “בני הנביאים” והפכו את הכלים המופלאים הללו של החכמה להיות חלק מאורח החיים היהודי.

בימנו, כל אדם ראוי וצריך לעסוק בלימוד זה. אנו במרכז נופך מזמינים אתכם ללמוד במסגרת הקורסים התאמה המדויקת בעבורכם.

מאיזה גיל מותר ללמוד קבלה ?

לימוד הקבלה נדרש החל מגיל הינקות ועוד לפניו ! יש הטוענים שאסור ללמוד קבלה עד גיל 40 וזאת לאחר שהאדם “מילא כרסו בש”ס ופוסקים” שהנו לימוד נרחב כאוקיינוס בפני עצמו.

ראוי להפריך את התפיסות שגורסות כי אין לעסוק בלימוד הקבלה לפני גיל 40 שהרי מקובלים גדולים כגון האר”י הקדוש, רבי חיים ויטל נפטרו בגיל צעיר ואם היו מחכים לגיל 40 כדי להתחיל ולעסוק בחכמה זו הרי שלא הינו זוכים עד היום לידע המרהיב שהותירו אחריהם ובכך היינו רוב העם נותרים כעיוורים וחסרים. על כן חכם עיניו בראשו וטוב וראוי לעסוק בחכמה ככל שניתן ומקטנות.

קורסי הקבלה למתקדמים במרכז נופך הם השער המופלא לכל מי שטעם את המתיקות של חכמת הקבלה בהרצאות וסדנאות מרכז נופך. הלימוד מאפשר לתלמידים לחוות השגות אמתיות מעולם הרוח.

אפשרויות הלמידה במרכז נופך חושפת ומאפשרת לתלמידיה לגעת ברבדי הקבלה העמוקים ביותר עוד מתקופת בית ראשון ובית שני, ונותנת לכל תלמיד שהולך בדרך להשיג כלים וידע עצומים ביותר.

כל תלמיד העוסק בלימוד יחווה שינויים מידיים בחייו הגשמים והרוחניים בכל המישורים. הידע משלב מחקרים מדעיים שנכתבו על ידי מיטב החוקרים בעולם המודרני ומשתמש בחכמות המקובלים הגדולים לאורך ההיסטוריה היהודית.

בכל סדנה מתבצע חיבור מדויק שמאפשר לכל אחד ואחת להשיג את “הבורא בחייו” בכך שיוביל שינוי עצמי העובד על השגת מטרות והתבוננות אישיות שאליהן הוא שואף בכל תחום שיבחר להעצים בחייו.

התלמידים שהשתתפו בסדנאות וההרצאות של מרכז נופך וטעמו מתיקותה של הקבלה יכולים להמשיך ולהתקדם לקורסים נרחבים.

כשם שקיימים רבדים ועולמות שונים בתודעת האדם כך קיימים רבדים בכניסה ללימודי רזי התורה ואלו הם הפרד”ס (פשט, רמז, דרש, סוד).

בלימודי קבלה למתקדמים אנו נכנסים לרובד העמוק של הסוד ובו מבררים את השינוי האישי הפרטי והמדויק לכל אחד שהוא גורם משפיע על הסביבה הקרובה ועל האנושות כולה כאדוות גלי אבן הנזרקת לתוך האדם.  

הקורסים שברובד העמוק של הסוד עוסקים בלימוד המשויך לאסכולת בית ראשון ובית שני ומתמקדים בלימוד על פי שיטת האורות והקבלה המיסטית.

לימוד זה מאפשר לעוסקים בו לחוות התפתחות רוחנית גבוהה ביותר שמאפשרת השגה ורכישת כלים יישומיים להשפעה ושינויים מידיים, אורח חיים ותפיסת מציאות.

יועצי המרכז יתאימו עבורך את מסלול הלימודים הנכון. לימודים והתקדמות נוספים נעשים במקביל בכל שבוע בלימודי הקהילה של המרכז.

בנוסף, צוות המטפלים במרכז עומד לרשותך למתן מענה ייעוצי וטיפולי מקצועי בתחומים רבים ובשיטות מגוונות.

מעוניינים בפרטים נוספים?