קהילה ופעילויות המרכז

“תּוֹרָה צִוָּה לָנוּ מֹשֶׁה מוֹרָשָׁה קְהִלַּת יַעֲקֹב” (דברים ל”ג פסוק ד’)

 “בדרך בה רוצה אדם להלך, בו מוליכים אותו” ואת ההליכה בדרך הזו לא תרצו לפספס.

דרך שבה תחשפו להתפעלות תמידית תוך הכרות עם אנשים המתעניינים יחד אתכם באותם התחומים. 

מהרגע בו נכנסים לחוויית הקבלה בלימוד גבוה, החברים שמלווים אותך בדרך צומחים וגדלים ביחד אתך.

מהי קהילה? קהילה היא אוסף של אנשים בעלי מטרה משותפת ובעלת משמעות עבור חבריה.

הבט ימינה ושמאלה וראה את העולם משתנה בכל רגע נתון יחד אתך ותוך כך תקבל את המשמעות שבחיבור לקהילה המתעצמת עבור כל אחד ואחת מהחברים בה.

ההתייעצות ההדדית, השיתוף, הפעילויות והתפעלויות בדרך שוזרת את תחושת השייכות של כל אחד ואחת בתוך מעגל הקיום והיקום ממנו נוצרנו כולנו באחדות גמורה. 

ובתוך הקהילה חיים בקבלה. בטח אתם תוהים מה זה “לחיות קבלה”?

בכל כתבי המקובלים מוסבר תהליך ההתפתחות האנושי בו עובר כל איש, אישה וטף.

אחד האלמנטים המהותיים ביותר לתהליך ההתפתחות הוא עניין שהמקובלים קוראים לו “עיבוי הכלים”,כלומר מצב בו האגואיזם של האדם הולך וגדל מרגע לרגע ויוצר מצב של אטימות רגשית ותודעתית של המציאות לרבות תפיסה והרגשת האחר.

מצב שכזה הופך את האנשים להרגיש ניכור ובדידות באופן מאוד משמעותי והעניין כולו נראה בהוויות החברתיות עוד מקטנות.

בדור המסכים, הסלולריים והמחשבים רואים את הילדים והמתבגרים יותר מקיימים קשרים חברתיים דרך המכשירים האלקטרונים שלא כמו בימים עברו שנמצאו כולם משחקים משחקי חברה בהתקהלות.

המקובל יצחק לוריא אשכנזי, האר”י הקדוש, מסביר באחד מכתוביו כי החברה האינטרסנטית מגבירה ומחזקת את התודעה האגוצנטרית שבאדם בצורת התנהלותה הנורמטיבית, ולפיכך יוצרת מציאות מנוכרת וקשה של נפרדות בין הבריות.

אך מוסיף האר”י הקדוש ואומר כי בכל אדם נבנים באופן טבעי לחלוטין כלים תודעתיים נוספים שמכנם בשם: “נרנח”י דקדושה”, הם כלים תודעתיים אלטרואיסטים שמהותם תודעת חיבור אל הכלל ואל המערכת העליונה.

לכן כל אדם העוסק בלימוד חכמת הקבלה לומד לפתח את הכלים המופלאים הללו המכונים גם בשם: “הנקודה שבלב” ובכך להשיג את החיבור אל הכלל ואל הבורא ולהפוך את תחושת הניכור והבדידות לאחדות ואהבה ללא תנאי.

מרכז נופך שם לנגד עיניו לתת דגש ייחודי להאצת התפתחות חברי הקהילה שלו על ידי מימוש מספר לא מבוטל של לימוד, חיבורים ופעולות יומיומיות שמאפשרות את ההתפתחות הנכונה והמעצימה ביותר לחברים ולחברות.

מבין הפעולות עבור חברי הקהילה משתתפים החברים והחברות בין השאר ב:

  • לימוד מעמיק מספר הזוהר המיוחס לתנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי, לימוד של פעם בשבוע, בנוסף לימוד מעמיק ומעצים  בשיטת האורות ושיטת הכלים מכלל מקובלי האומה לדורותיה כגון: כתובי ספר היצירה, כתובי רבי עקיבה, כתובי הרב אברהם אבולעפיה, הרב משה קורדוואירו, כתובי האר”י הקדוש, כתובי רבי חיים ויטאל ועוד רבים נוספים.
  • לימוד, פעולות התמרה (תיקונים), התכנסויות לפני מועדי ישראל כגון: ראש השנה, כיפורים, סוכות, שבועות ועוד..
  • ערבי הכרויות של פנויים ופנויות המשלבים הרצאות מרתקות מתוך התפיסה הקבלית וניתוחי התאמות.
  • סופ”ש וערבי לימוד וגיבוש חברתי מעצים.
  • פעילויות חוץ: טיולים לקברי צדיקים תוך לימוד לכוונות וייחודים.
  • ערבי טיפול וייעוץ פתוח לכלל חברי הקהילה תוך שילוב טיפולי רוחני, אלטרנטיבי ומיסטי לכל נושא ועניין עד להתמרה.

מרכז נופך מאפשר לכל חברי הקהילה לעסוק בהפצת האור לכל מבקש ונצרך על ידי חלוקת מנות מזון לנזקקים, ביקורי חולים, הפעלת מערכי אימון והתמרה לכל מבקש בכל נושא גשמי מתבקש: פרנסה, בריאות, זוגיות, חינוך וכו’.

כל חבר וחברה בקהילה יכול להציע את מומחיותו שצבר בחייו הפרטים לכלל חברי הקהילה באישור מנהלי הקהילה ולהשפיע לציבור הרחב שהרי כל נתינה היא קבלה נפלאה.

מעוניינים בפרטים נוספים?